Zdrowy uśmiech pięknych kobiet

Przechadzając się ulicami miast, obserwujemy, że mijani spacerowicze coraz częściej i chętniej się uśmiechają. Zastanawiamy się nieraz, czym to jest spowodowane. Nie słyszeliśmy, aby obniżono podatki albo skrócono tydzień pracy. Także nasi piłkarze nie dają nam ostatnio powodu, byśmy byli szczęśliwsi. Wynikać to więc może z tego, że coraz mniej oporu mamy, aby korzystać z usług dentystycznych.

Warto przezwyciężyć strach

Wciąż towarzyszy nam dziwny strach już na samą myśl o wizycie u stomatologa. W większości przypadków jest on nieuzasadniony. Gabinety dentystyczne są dobrze wyposażone, profesjonalny sprzęt z pewnością ułatwia dentyście pracę i zapewnia większy komfort pacjentom. Czasy, gdy wyrywało się zęby prymitywnym narzędziami – oczywiście: bez znieczulenia – na szczęście należą do przeszłości, zamierzchłych już czasów.

Pokonajmy więc ten nieuzasadniony lęk, korzystajmy z usług dentystycznych i uśmiechajmy się szeroko.

Dentyści radzą

Rzecz jasna powinno się chodzić na kontrolne wizyty do zakładu dentystycznego. Jednak to oczywiście nie wszystko. Istotne jest to – jak zauważa dentysta z Opola (http://stomatologdentystaopole.pl/) – abyśmy każdego dnia czyścili nasze zęby. Mycie ich dwa razy dziennie to minimum. Poza tym nie róbmy tego od niechcenia. Róbmy to dokładnie i energicznie – przy czym nie przesadzajmy z siłą, aby nie naruszyć szkliwa i dziąseł, które są przecież wrażliwe.

Wielu zapomina o języku, jego też należy czyścić pastą do zębów, gdyż gromadzi się na nim wiele bakterii.

Stomatolodzy, bez względu na to, czy prowadzą działalność w Warszawie, Krakowie, czy nieco mniejszych miastach jak Opole przestrzegają nas, byśmy pamiętali o dwóch rzeczach – regularności i dokładności.

Szerokie uśmiechy zdrowych ludzi

Niektórzy bardzo by chcieli się uśmiechnąć do drugiego człowieka, żeby wyrazić mu swoje zadowolenie bądź żywioną do niego sympatię. Niemniej zaniedbane zęby sprawiają, że się przed tym krępujemy.

Nasze zęby wiele o nas mówią – nasz promienny uśmiech informuje innych, że jesteśmy zdrowi i weseli. Zadbajmy o zęby, odwiedzajmy gabinety stomatologiczne i nie zakrywajmy nieśmiało ust, kiedy chcemy się uśmiechnąć.