makijaż śłubny

Jedne panie robią sobie makijaż ślubny same, drugie proszą o jego wykonanie bliską osobę, a jeszcze inne decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnej makijażystki. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, ważne jest to, aby za pomocą makijażu podkreślić swoje atuty i subtelnie zakamuflować mankamenty urody. Pojawia się zatem pytanie, jak dobrać makijaż ślubny?

Profesjonalny makijaż ślubny, czyli jak błyszczeć na własnym ślubie?

Makijaż panny młodej musi nie tylko ładnie się prezentować, ale również stosunkowo długo wytrzymać. Oprócz tego bardzo ważne jest to, aby był on w pełni dopasowany do osobowości i temperamentu danej panny młodej. Wbrew pozorom niekoniecznie jest to łatwe do osiągnięcia, dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie makijażu u profesjonalnej makijażystki. Wówczas można liczyć na to, że zostanie od prawidłowo dobrany i wykonany. Ślubu nie bierze się przecież co jakiś czas, ale często raz w życiu, dlatego też warto zadbać o to, aby tego dnia wyglądać i czuć się wyjątkowo. Piękny makijaż bez wątpienia doda pewności siebie i sprawi, że kobieta będzie jeszcze piękniejsza. W przypadku kobiet o romantycznej duszy świetnie sprawdzi się makijaż delikatny, subtelny i rozświetlony. Z kolei da pań pragnących podkreślić swoją kobiecość, warto sięgnąć po coś bardziej wyrafinowanego np. w stylu glamour. Dla przebojowych dziewczyn idealnie sprawdzi się makijaż bazujący na multikolorze i neonowych odcieniach. Jednym paniom pasuje ekstremalnie ciemne czy mocno podkreślone oko, drugim mocno podkreślone usta, a jeszcze innym bardzo delikatny i naturalny makijaż.

Warto także już z wyprzedzeniem zadbać o przygotowanie cery do pokrycia jej makijażem. Chodzi tutaj o zabiegi mające na celu złuszczenie martwego naskórka, odżywienie skóry i nawilżenie jej. Dzięki temu stanie się gładka i promienna. Podczas wybierania makijażu ślubnego należy także zwrócić uwagę na kształt oczu i ust, dzięki czemu możliwe będzie zachowanie proporcji twarzy. Dobrze dobranym makijażem można ładnie wymodelować twarz, dodać jej świeżości i świetlistości.