Trawienie pokarmów to długi i żmudny proces. Czasami jest on na tyle powolny i niekomfortowy, że zaczyna nas boleć brzuch. Na szczęście trawieniu można pomóc, stosując wyłącznie naturalne medykamenty.

Co utrudnia nam trawienie?

Na pewno brak ruchu i otyłość. Na drugim planie jest zbyt dużą ilość pokarmu, którego organizm nie potrafi wydalić. Zbyt wolna przemiana i używki to kolejny problem, z którym nie może poradzić sobie nasz organizm. Dieta uboga w warzywa i owoce, a bogata w tłuszcze też robi swoje. Słodzone napoje w dużej ilości, słodycze i fast foody w dużych dawkach również zaburzają naszą perystaltykę jelit.

Jak można pomóc jelitom?

Przede wszystkim można je wesprzeć- zażywając dużej ilości ruchu na powietrzu. Poza tym wskazane jest, żeby jeść mniej lub rozłożyć jedzenie na pięć pełnowartościowych posiłków. Jelitom można pomóc, jedząc codziennie przynajmniej jedno warzywo lub owoc. Wskazane jest też picie dużej ilości wody, bo ona wypłukuje niestrawione resztki. Warto jest także pić kefiry, mleko i maślankę. One zawierają w sobie dobre kultury bakterii, które wspomagają pracę układu trawiennego.

A może herbatka na trawienie?

Nie jest to zły pomysł. Taki napój niczym wezbrana rzeka wypłukuje resztki jedzenia z jelit i okolic, a przecież w trawieniu właśnie o to chodzi. Poza tym zaletą herbatki na trawienie jest to, że nie uzależnia i nie powoduje żadnych problemów gastrycznych. W przypadku renomowanych preparatów aptecznych bywa z tym różnie. Czasem wywołują one biegunkę lub wzdęcia – przestrzega herbaciany ekspert (https://jakaherbata.pl/).

Jak działa herbatka na trawienie?

Po pierwsze, jak odkurzacz, który zbiera wszystkie niepotrzebne drobinki. Po drugie ów napój podkręca ogólny metabolizm trawienny i sprawia, że staje się szybszy. Po trzecie herbatka na trawienie stymuluje do wzmożonego działania też inne organy wewnętrzne człowieka takie jak trzustka czy wątroba. Gdy wszystkie one ze sobą odpowiednio współdziałają trawienie to pestka. Herbata na trawienie nie podrażnia też żołądka, a to w zdrowym i efektywnym trawieniu ma kolosalne znaczenie.