drenaż limfatyczny Opole

Konchowanie uszu zwane również świecowaniem to popularny zabieg medycyny alternatywnej. Jego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha oraz wyleczenie niektórych chorób. Świecowanie stosowano już w starożytnym Egipcie, Indiach, Chinach, Tybecie i nie tylko. Dzisiaj tę metodę czyszczenia uszu stosują Indianie w Stanach Zjednoczonych i Meksyku – informują specjaliści z Bialylotos.opole.pl.

 

Wskazania do wykonania zabiegu

Świecowanie to zabieg tak samo popularny jak klasyczny masaż Opole. Konchowanie można wykonywać nie tylko w przypadku nadmiaru woskowiny w uszach. Zaleca się jego wykonywanie również w przypadku schorzeń uszu, gardła czy nosa. Można go wykonać przy zapaleniu zatok czy przeziębieniu. Poza tym na świecowanie mogą zdecydować się osoby zmagające się z szumami usznymi i niedosłuchem. Również zawroty czy bóle głowy są wskazaniem do wykonania zabiegu.

 

Na czym polega zabieg?

Pacjent kładzie się na boku, a następnie w jego małżowinę uszną wmasowuje się krem w celu pobudzenia krążenia. Potem rozpalana jest świeca do świecowania uszu. Ma ona formę cienkiej rurki wykonanej z włókna lnu, ekstraktu miodowego oraz wosku pszczelego. Od środka posiada blaszkę zbierającą zanieczyszczenia. Świecę umieszcza się w przewodzie słuchowym. Pali się do końca, ale nie trzeba się bać o oparzenie. Końcówka świecy nie ulega bowiem spaleniu. Na końcu można sprawdzić czy w uchu nie zostały żadne zanieczyszczenia oraz jaka ich ilość nagromadziła się w świecy.

 

Idealny dodatkiem do wyżej opisanego zabiegu będzie drenaż limfatyczny Opole jest miastem, w którym znajdą państwo gabinety masażu, które świadczą różne zabiegi i masaże.