Domeną Polaków jest chwalenie produktów zagranicznych i niedocenianie rodzimych. Tymczasem na naszym rynku prosperują marki polskie, wytwarzające kosmetyki, które jakością wcale nie ustępują zagranicznym. Jedną z marek, która osiągnęła sukces również za granicą i stale się rozwija, jest Ziaja – specjalista od produktów pielęgnacyjnych.

W 1989 r. farmaceuci Aleksandra i Zenon Ziaja założyli firmę o nazwie ZIAJA Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. Pierwszymi odbiorcami wytwarzanych przez zakład farmaceutyków byli znajomi i zaprzyjaźnieni farmaceuci oraz właściciele aptek, natomiast pierwszym produktem – naturalny krem oliwkowy, który z powodzeniem sprzedaje się do dziś.

Przyjazne dla skóry i dla świata

Firma od samego początku skupia się na produkcji wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych i farmaceutyków. Dziś posiada w swojej ofercie ponad 900 produktów przyjaznych dla naszej skóry i środowiska, wśród których znajdują się nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, powstających na bazie naturalnych składników i receptur opartych o farmaceutyczne doświadczenie. Warto też zwrócić uwagę, że Ziaja nie testuje produktów na zwierzętach, a zawartość konserwantów ogranicza do niezbędnego minimum, by zmniejszyć ryzyko działania alergizującego.

Marka wciąż zajmuje wysokie pozycje w rankingach, zdobywa coraz więcej klientów i jest synonimem wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. I co ciekawe, udział kapitału polskiego w firmie wynosi w 100%. Produkty Ziaja można podzielić na cztery grupy:

Ziaja DETAL – kosmetyki dostępne w sklepach, drogeriach, marketach, aptekach.
Ziaja PRO – kosmetyki profesjonalne dla gabinetów kosmetycznych,
Ziaja MED – kosmetyki lecznicze dostępne wyłącznie w aptekach,
Ziaja FARMACJA – preparaty lecznicze.

Ziaja podbija świat

Ziaja znana jest również za granicą, w tym między innymi w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Litwie, w Chorwacji, Czarnogórze, Gruzji, Słowenii, Serbii, Ukrainie, Finlandii, Irlandii, a nawet w Chile, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Wietnamie i na Filipinach. Natomiast wśród zagranicznych partnerów firmy znajdziemy największe europejskie sieci handlowe, takie jak między innymi Auchan, Kaufland, Metro, Rossmann czy Tesco. Produkty marki Ziaja dostępne są w lokalnych drogeriach, sieciach drogeryjnych, aptecznych, marketach oraz niezależnych sklepach.

Zakłady produkcyjne i laboratoria

Wszystkie produkty marki Ziaja powstają w kompleksie nowoczesnych zakładów, który zawiera hale, magazyny wysokiego składowania, a także cztery laboratoria – fizyko-chemiczne, badawczo-rozwojowe, mikrobiologiczne i kontroli jakości – wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kontrolno-pomiarowy. To właśnie tutaj przeprowadzane są wszystkie testy kosmetyków. Cały kompleks znajduje się w ekologicznej strefie ujęcia wody pitnej na Kaszubach. Całość objęta jest ścisłym monitoringiem mikrobiologicznym i środowiskowym.

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Kosmetyki Ziaja produkowane są zgodnie z międzynarodowymi normami i standardami, jak ISO 9001:2008 i GMP (Good Manufacturing Practice For Medicinal Products) oraz pakowane według systemu kontroli wewnętrznej ilości towaru paczkowanego, oznaczonego znakiem e. Wszystkie produkty Ziaja posiadają znak Zielony Punkt, a firma jest członkiem takich organizacji, jak Polski Związek Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej zrzeszonego w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Polska Izba Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych POLFARMED. Powyższe czynniki są niewątpliwym potwierdzeniem jakości kosmetyków Ziaja, które cieszą się także sympatią konsumentów. Ponadto ich ceny są dla Polaków przystępne, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić.

Źródło: www.artroom.net.pl