wakacje

Lato nie jest porą roku, która pozwala w pełni korzystać z jego zalet, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Ostre słońce, szorstki piasek na plaży, zimna i zanieczyszczona woda nie są łaskawe dla naszej skóry, która po pewnym czasie staje się wysuszona i rozpaczliwie potrzebuje naszej pomocy. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby pozostać młodą i piękną również podczas letnich upałów.

O czym należy pamiętać?

Jedną z podstawowych zasad jest używanie kremów z filtrem UV. Dzięki temu zapobiegamy różnym efektom, takim jak powstawanie przebarwień, piegów, wysuszeniu skóry, w skrajnej postaci nawet rakowi skóry. Nie warto więc ryzykować. Pamiętajmy także o odpowiednim osłonięciu ciała, koniecznie nośmy kapelusz podczas upalnych dni. Zabezpieczy zarówno nasze włosy i skórę twarzy przed przesuszeniem, jak i odsunie ryzyko udaru.

Należy często oczyszczać i nawilżać skórę. Suche powietrze znacznie łatwiej powoduje podrażnienia, jeśli skóra nie jest zabezpieczona kremem nawilżającym. Jednocześnie należy zrezygnować ze stosowania perfum lub środków je zawierających, które niekorzystnie wpływają na skórę przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza.
Kolejnym krokiem jest dbanie o nawodnienie organizmu. Zapobiegnie to zarówno wysuszeniu skóry, jak i poważniejszym reperkusjom takim jak odwodnienie, osłabienie czy zmniejszona odporność. Nie warto zastępować wody słodkimi sokami lub napojami gazowanymi, które nie dostarczają organizmowi substancji odżywczych, a jedynie go przeciążają.
Zastosowanie się do powyższych wskazówek powinno wystarczyć do zniesienia lata z uśmiechem na twarzy.