Depilacja brazylijska, salon kosmetyczny, http://www.magiadayspa.pl/

Wiele kobiet zauważa u siebie cellulit i postanawia z nim walczyć. Wbrew stereotypom, występuje on także u szczupłych kobiet, nie zależy od wagi ciała. Wszystko zależy od sposobu odkładania się tkanki tłuszczowej, dlatego też mężczyźni nie spotykają się z tym problemem, ponieważ u nich odkłada się on inaczej. Na szczęście istnieje kilka sposobów na walkę z cellulitem, niektóre wymagają czasu, niektóre wkładu finansowego, ale sporo z nich pomaga zmniejszyć tak zwaną “pomarańczową skórkę”.

Ćwiczenia

Nie jest tajemnicą, że ćwiczenia ujędrniające uda pomagają zmniejszyć problem, skoro bierze się on z odkładania się tkanki tłuszczowej. Dla chętnych dostępne są całe zestawy ćwiczeń skoncentrowane na ujędrnianiu ud, choć warto przy okazji pomyśleć też o innych częściach ciała. Dla mniej wytrzymałych rozwiązaniem mogą być mniej wyczerpujące ćwiczenia jogi, skupione na rozciąganiu i uzyskaniu elastyczności. Efekty będą wolniejsze, ale ćwiczenia będą mniej męczące.

Masaż

Masaże pobudzają krążenie skóry, co pozwala przyspieszyć metabolizm i jednocześnie spalanie tkanki tłuszczowej. Są metodą dla kobiet, które nie mają ochoty lub czasu na ćwiczenia i wolą pozbyć się cellulitu w sposób wymagający od nich mniej wysiłku. Szczególnie popularny jest zabieg masażu gumowymi bańkami chińskimi, który polega na przesuwaniu ich po naoliwionej skórze w odpowiedni sposób. Niesie ze sobą jednak ryzyko obrzęków i nie jest przeznaczony dla delikatnej skóry, wykazuje się jednak wysoką skutecznością.