Zapomnij o dietach – cud. Takie nie istnieją. Zapomnij o magicznych, wyszczuplających tabletkach. One nie rzeźbią idealnej figury. Co zatem sprawdza się przy odchudzaniu? Trzy rzeczy: dobrze zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna i chitozan.
O bilansowaniu diety napisano już chyba wszystko. Tak samo dużo informacji znajdziesz na temat ćwiczeń odchudzających – co, dla kogo, na które partie ciała etc. A wiesz coś o chitozanie? Pewnie niewiele, choć nie jest to żadna nowość na rynku farmaceutycznym, tylko substancja występująca od zawsze w naturze. Dzięki jej ciekawym właściwościom, możemy w łatwy sposób pozbywać się zbędnego tłuszczu z organizmu.
Odchudzanie a chitozan – jak to działa?
Chitozan jest substancją, która w naturalnych warunkach powstaje z chityny, występującej w pancerzach skorupiaków. Jej działanie często porównuje się – w kontekście wspomagania w odchudzaniu – do działania błonnika.
Po pierwsze, spożyty chitozan pęcznieje w naszym przewodzie pokarmowym i sprawia, że odczuwamy mniejsze niż zwykle łaknienie. To już pozytywnie wpływa na odchudzanie, bo – zwyczajnie – jemy mniej niż dotychczas.
Po drugie, zapobiega on wchłanianiu przez nasz organizm tłuszczów, które przyjmujemy normalnie w posiłkach. Chitozan wspomaga odchudzanie, ponieważ tłuszcze nie są absorbowane przez nas tylko wiązane i bezpiecznie usuwane z organizmu.
Po trzecie wreszcie, jest to substancja dobroczynna pod względem działania przeciwbakteryjnego.
Czy odchudzanie z chitozanem jest bezpieczne?
Oczywiście. Trzeba jednak – tak samo jak w przypadku wszystkich najzdrowszych rzeczy na świecie – zachować umiar i rozsądek, bo w nadmiarze, zaszkodzić może nawet zwykła woda. W przypadku chitozanu nie ma niebezpieczeństwa „przedawkowania” samej substancji. Nie wykazuje ona bowiem żadnych właściwości toksycznych i nie zaburza funkcji układu pokarmowego czy odpornościowego. Rozwaga konieczna w stosowaniu chitozanu w leczeniu nadwagi i otyłości wiąże się z tym, że każdy organizm ludzki (nawet ten, który walczy ze zbędnymi kilogramami) potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania pewnej ilości tłuszczów (mniej więcej 25% – 30% w posiłku). Jest to niezbędny w diecie składnik pokarmowy między innymi dlatego, że tłuszcze są nośnikami witamin, składnikami błon komórkowych, hormonów, a także wpływają na hamowanie wydzielania soku żołądkowego i ukrwienie mięśnia sercowego. Dlatego właśnie nie można całkowicie usuwać tłuszczu ze swojego menu ani non – stop przyjmować chitozanu.
Jak zacząć odchudzanie z chitozanem?
Skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub ze specjalistą dietetykiem i poradź w tej kwestii. Chitozan dostępny jest w aptekach i drogeriach bez recepty pod postacią suplementu diety. To skuteczny, bezpieczny i w 100% naturalny środek wspomagający odchudzanie.

Źródło: http://do-przedruku.pl/odchudzanie-chitozanem-czyli-pozbyc-sie-tluszczu/