dieta warzywa

Nowy rok sprzyja podejmowaniu nowych wyzwań, robieniu postanowień, i chęci zmian. Łatwiej nam wtedy odciąć grubą kreską to, co było w minionym roku i obiecać sobie i całemu światu, że ten rok będzie zupełnie inny, oczywiście lepszy. Jednym z najchętniej i najczęściej podejmowanych wyzwań noworocznych jest odchudzanie. Co zatem zrobić, żeby wytrwać i na koniec roku móc być z siebie dumnym? Przede wszystkim zrobić to z rozwagą i cierpliwością.

Odchudzanie zgodnie z planem

Podejmując decyzję o odchudzaniu dobrze jest mieć na nie plan, a najlepszy plan to zdrowy plan żywieniowy oraz porządna dawka ruchu, dlatego pierwszym rokiem powinna być wizyta u dietetyka. Zdrowa dieta musi być zbilansowana, dopasowana do zapotrzebowania energetycznego organizmu, oraz jego wydolności i stanu zdrowia. Profesjonalny dietetyk weźmie te wszystkie aspekty pod uwagę, a także preferencje smakowe i na tej podstawie zaplanuje zdrowy plan żywieniowy, który pomoże w odpowiednim tempie pozbyć się zbędnych kilogramów bez utraty witamin i minerałów, a także nie narażając naszego organizmu na efekt jojo.

Diet cud unikaj jak ognia

Podejmując walkę z nadwagą często wpadamy w pułapkę zbyt wygórowanych oczekiwań względem swojego ciała. Chcielibyśmy, aby kilogramy spadały na łeb na szyję, aby nasze ciało w 3 dni stało się szczupłe, skóra jędrna a cellulitis zniknął bez śladu. Kiedy po miesiącu zdrowej diety i ćwiczeń na wadze widzimy tylko 2 kilogramy mniej a skórka pomarańczowa ciągle uśmiecha się do nas szyderczo oplatając nasze uda, tracimy wiarę i stajemy się podatni na bijące do nas z ekranu telewizora czy komputera reklamy super suplementów i cudownych diet, które gwarantują efekty już po tygodniu stosowania. Pod żadnym pozorem nie możemy ulec tym obietnicom. One nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. Owszem być może po tygodniu stracisz 5 kilogramów, ale będzie efektem 3-dniowego rozwolnienia i utraty wody z organizmu, a nie prawdziwych, realnych zmian. Kilogramy powrócą do Ciebie szybciej niż zdążysz się zorientować.

Cierpliwość palcem dół wykopie

Stare chińskie przysłowie mówi, że cierpliwość palcem dół wykopie. Chcąc rzeczywiście zmienić swoje życie, swoje ciało i czuć się zdrowo i szczęśliwie, trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać swojemu ciału czas i odpowiednie narzędzia do tego, aby mogło w swoim tempie wejść na nowe tory. Te wszystkie nadprogramowe kilogramy nie przyszły w tydzień, one były efektem miesięcznej albo nawet kilkuletniej pracy. Złych nawyków żywieniowych, braku ruchu, niezdrowej diety, dlatego nie można wymagać od organizmu, że nagle w tydzień się tego pozbędzie. Czas, cierpliwość i rozsądek jest kluczem do sukcesu w odchudzaniu.