piękny uśmiech

Białe, zdrowe zęby to atrybut, który dodaje nam pewności siebie. Gwarantują młodzieńczy i atrakcyjny wygląd co wpływa na wyższy poziom samoakceptacji. Dlatego piękny uśmiech jest tak ważny. Co jednak, kiedy matka natura obdarzyła nas zębami, którym nieco brakuje do ideału?

Higiena i wybielanie

Przede wszystkim należy dbać o nasze uzębienie. Regularne szczotkowanie, nitkowanie i wizyty u stomatologa pozwalają utrzymać jamę ustną w dobrej kondycji. Zdarza się jednak, że nawet pomimo właściwej higieny pojawiają się przebarwienia, zęby żółkną. Wtedy z pomocą przychodzi wybielanie. Dentysta pomoże dobrać najlepszą metodę. Jeśli szkliwo jest w dobrym stanie, można zdecydować się na rozjaśnianie zębów za pomocą specjalnej lampy i środka wybielającego. Pacjentom, którzy mają wrażliwsze zęby poleca się wybielanie za pomocą żelu, który nie oddziaływuje na szkliwo tak silnie.

Licówki

Jeśli samo wybielanie nie jest wystarczające, żeby stać się posiadaczem olśniewającego uśmiechu, warto zdecydować się na założenie licówek. Są to porcelanowe nakładki, które pozwalają zmienić nie tylko kolor, ale także kształt i rozmiar zębów. Korzystając z tego nieinwazyjnego rozwiązania możemy też zlikwidować przerwę między jedynkami będącą przyczyną kompleksów.