paznokcie

Nie każdy z nas może pochwalić się ładnymi paznokciami. Praca, często osłabiona płytka, obgryzanie paznokci, nieudane zabiegi mogą sprawić, że dłonie nie będą prezentowały się tak ładnie. Dlatego jeśli liczy się estetyka, a samemu w domu nie da się już za dużo zrobić, dobrze jest udać się do specjalisty. Gdy chodzi o paznokcie, pomoże profesjonalna manicurzystka, która skończyła dodatkowo kurs zdobienia paznokci. Dzisiaj, w czasach, gdy dbamy o siebie coraz bardziej, znalezienie ekspertem z dużym doświadczeniem i masą pomysłów w głowie nie jest trudne. A może samemu warto wybrać się też na kurs manicure?

Nie tylko malowanie paznokci

Wykonanie manicure wielu z nas, a szczególnie mężczyznom kojarzy się tylko i wyłącznie z pomalowanie ich lakierem. To jednak często ostatnia z prac, jakie wykonuje manicurzystka. Każdy współczesny kurs zdobienia paznokci i manicure oraz pedicure dokładnie pokazuje, jak można krok po kroku uzyskać paznokcie i zdrowym i zachwycającym wyglądzie. Można osiągnąć to poprzez metodę akrylową i żelową, formując nowy kształt paznokcia, zmieniając jego długość, a następnie osadzając na nim różnorodne zdobienia. Także kurs manicure może pokazać, jak przygotować paznokcie french czy utwardzić zbyt miękką płytkę.

Zapisać można się też na kurs pedicure, który pokaże, jak uzyskać gładką skórę stóp i zadbać o paznokcie. Usługi pedicurzystek są w cenie zwłaszcza latem, gdy pokazujemy stopy.

Ponadto kursy mogą uczyć masażu dłoni i stóp, rozwiązywania problemów skórnych jak nagniotki czy odciski, więc zarówno kurs manicure, jak i kurs pedicure będą dobrym rozwiązaniem, jeśli będzie się chciało pracować w branży.

Piękno niedużym kosztem

Dobra manicurzystka pomoże zatem każdemu – gdy paznokcie mają zniszczoną płytkę, może ją odbudować, jeśli są one zżółknięte zbyt częstym malowaniem lakierami, może je wybielić, a na koniec wykonać efektowny manicure i pedicure. Wszystko przy okazji w atrakcyjnych cenach, ponieważ tego rodzaju usługi naprawdę nie są drogie i tym bardziej warto z nich korzystać!

Aneta – dyplomowany instruktor stylizacji paznokci, prowadzi kurs stylizacji paznokci

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl