Masaż Bańką Chińską. Przeznaczony głównie do walki z cellulitem… Przeznaczenie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne rezultaty w krótkim czasie i do tego niedużo kosztuje!
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na in­ten­syw­ne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż Kamieniami Wulkanicznymi.
Głównym celem jest przywrócenie homeostazy, do czego wykorzystywane są ciepłe kamienie. Stosowane tu bodźce me­cha­nicz­ne i termiczne wywołują określone reakcje organizmu.
Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami oddziałuje na cały stworzenie. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona. W mięśniach wyrównuje się napięcie, są one bardziej elastyczne, a po długotrwałym wysiłku szybciej się regenerują. W układzie krwionośnym i limfatycznym poprawia się przepływ, ulepszony jest odpływ krwi żylnej i pra­ca serca.

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż/zabieg, który w zależności od formy – in­ten­syw­no­ści może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp.
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w za­po­bie­ga­niu i le­cze­niu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.
Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmnie­jsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia prze­pływ krwi i limfy.

Masaż relaksacyjny.
Żyjąc w codziennym napięcie ie z pewnością niejeden człowiek szuka uspokojenia i odprężenia dla ciała i duszy. Medycyna naturalna zna doskonały sposób na wewnętrzne wyciszenie – jest nim masaż relaksacyjny. Powszechnie jest błędnie kojarzony z masażem erotycznym.
Głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie lub zniesienie napięcia mięśniowego, które powstało na skutek napięcie u, wysiłku. Wykorzystuje się do tego m.in. element muzyka u – muzykoterapię. Wywołuje ona ekspresję różnego rodzaju emocji – złości, gniewu, radości, smutku.

Źródło: http://www.spls.com.pl/choroby/masaz-gua-sha-antycellulitowy