W takim wypadku konieczny jest dobry krem, który nie tylko usunie takie podrażnienia, ale przede wszystkim będzie chronił skórę dziecka przed powstaniem następnych odparzeń. Taki krem na odparzenia musi więc bardzo dobrze chronić skórę dziecka, a więc musi mieć one silne działania nawilżające. Tłusta warstwa kremu powinna być nakładana na pupę dziecka podczas każdego przewijania, dzięki temu będziemy mogli uchronić skórę dziecka przed powstaniem nowych podrażnień. 

Bardzo duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniego kremu dla dziecka ma to, jakiej konsystencji jest taki krem. Powinna być to konsystencja bardzo łatwa do rozsmarowania. Są dobre kremy, jednak ich konsystencja jest na tyle trudna w aplikacji, że mamy po prostu rezygnują z takich kremów na rzecz innych. Nie ma się co dziwić, trudna konsystencja nie jest wygodna w aplikacji i co za tym idzie nie daje oczekiwanych efektów. Warto, wiec podczas zakupu odpowiedniego kremu sprawdzić jakiej konsystencji jest dany krem. Możemy na przykład wycisnąć troszkę preparatu na rękę, by zobaczyć jak dany krem się rozsmarowuje. Dla niektórych mam duże znaczenie ma również zapach kremu.

Powinien on być delikatny i przyjemny. Na pewno nie powinien być to zapach ostry czy nadmierny. Im delikatniej taki krem pachnie, tym oczywiście lepiej. Zwracajmy, więc na to uwagę. Wybierz taki krem dla swojego dziecka, który nie będzie go uczulał. Warto zdobywać tego typu kremy nie w sklepach z kosmetykami, a w aptekach, gdzie są dostępne emolienty i inne kosmetyki hipoalergiczne dla naszych dzieci. Stosuj nie tylko kremy na podrażniania, zastosuj także specjalne olejki do kąpieli, oliwki do nawilżania całego ciała, specjalne szampony do włosów, a także kremy do buzi. Jeśli Twoje dziecko urodziło się w zimę, w tym okresie tym bardziej należy zadbać o skórę dziecka, aby nie wysuszała się, a skóra twarzy powinna być odpowiednio zabezpieczona tłustym kremem na zimę. Dostaniesz jej niemal w każdej aptece w Twoim mieście.

o autorze

Artur Majewski


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www