Systematyczność to słowo klucz. Tylko regularne dbanie o ciało da dobre efekty. Przeciwdziałanie cellulitowi „z doskoku” może tylko zniechęcić, bo rezultat nie będzie trwały ani zadowalający. Aby cieszyć się gładkimi i szczupłymi udami oraz kształtnymi pośladkami, trzeba działać trzypoziomowo.

 

Po pierwsze – sport. Aktywność fizyczna zapewnia nie tylko lepsze samopoczucie i kondycję fizyczną, ale także jędrne ciało. Tkanka tłuszczowa, która jest głównym powodem powstawania grudek pod skórą, jest spalana w czasie wysiłku fizycznego. Najlepszymi ćwiczeniami są te zestawy, które aktywizują mięśnie nóg, szczególnie ud, oraz pośladków. Najlepiej regularnie chodzić na zajęcia fitness, które są nastawione na spalanie tłuszczu z tych partii ciała. Można także jeździć na rowerze i pływać.

 

Po drugie – pielęgnacja. Codzienny delikatny peeling i krem ujędrniający to wręcz obowiązek. Cellulit to nie tylko tkanka tłuszczowa. To także gromadząca się pod skórą limfa. Siedzący tryb życia sprzyja temu, że jej przepływ jest ograniczony. Aby pobudzić limfę do krążenia należy wykonywać masaże. Pierwszy, pod prysznicem, polega na masowaniu nóg strumieniami wody – raz chłodnej, raz ciepłe. Zawsze w kierunku od kostek do pośladków. To pobudza krążenie. Drugi, wykonuje się przy aplikowaniu kremu ujędrniającego. Nakładając krem wykonuje się koliste ruchy. Dobrze działa ugniatanie i lekkie przyszczypywanie skóry. Kierunek także od dołu do góry.

 

Po trzecie – dieta. Utrzymywaniu prawidłowej wagi nie sprzyja jedzenie cukru, więc słodycze powinny być z diety wykluczone lub zredukowane do minimum. To samo dotyczy wszystkich słodkich napojów. Odkładaniu się tłuszczu sprzyja mocna kawa i czarna herbata, więc lepiej zastąpić je zieloną herbatą, która oczyszcza organizm. Tłuste mięso należy wyeliminować na rzecz drobiu i chudych ryb. Natomiast warto jeść dużo warzyw, szczególnie tych moczopędnych: seler, pietruszka, pomidory, sałata, oraz owoców, które pomagają spalać tkankę tłuszczową: grejfruty, pomarańcze, truskawki, arbuzy. Duża ilość wody mineralnej pomoże oczyścić organizm.

 

Początki mogą być trudne, ale nie wolno poddawać się. Pierwsze rezultaty będą widoczne po miesiącu. Do tego czasu można pomóc sobie zakładaniem odpowiedniej bielizny, czyli majtek wyszczuplających z przedłużanymi nogawkami, które wymodelują sylwetkę. Z czasem nie będą potrzebne.

 

o autorze

M.B.   


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www