ciasto żurawinowe

Borowina jest to nieodwodniony torf, powstały w skutek butwienia części roślinnych w środowisku wodnym, który po rozdrobnieniu i zmieszaniu z wodą stosowany jest do celów leczniczych w postaci kąpieli i okładów. Posiada właściwości rozpulchniające, detoksykujące, przyśpieszające redukcję tkanki tłuszczowej i poprawiające napięcie skóry. Związki bituminowe, zawarte w borowinie, regenerują uszkodzone tkanki – zwiększają ich ukrwienie a także uaktywniają reakcje, które powodują wzrost metabolizmu komórkowego. Odznaczają się też działaniem antybakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybicznym.

Borowina, oprócz zabiegów leczniczych, jest wykorzystana również przy zabiegach modelujących sylwetkę, likwidujących cellulit oraz rozstępy Szczególnie duże stężenie aktywnych związków, wchodzących w skład preparatów do zabiegu, mają zasadnicze znaczenie przy odtoksycznianiu tkanek objętych cellulitem, a co za tym idzie znacznemu zmniejszeniu skórki pomarańczowej oraz utracie centymetrów poprzez miejscowe rozgrzanie tkanek i przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Zapobiega ona powstawaniu rozstępów i zmniejsza już istniejące. Silnie odżywia i regeneruje skórę. Nadaje jej sprężystość i elastyczność. Usuwa toksyny z organizmu, działa przeciwcelulitowo i odchudzająco.

ZABIEGI KOSMETYCZNE Z UŻYCIEM BOROWINY – WSKAZANIA :
 

 1. cellulit
 2. rozstępy
 3. zwiotczenie skóry
 4. cera tłusta, mieszna
 5. starzenie się skóry
 6. poszarzała cera
 7. nadmiar tkanki tłuszczowej
 8. przebarwienia
 9. zmarszczki
 10. trądzik

Aby osiągnąć efekt odchudzający konieczna jest seria zabiegów, zresztą tak jak i w przypadku innych metod, gdyż odchudzający efekt borowin następuje powoli ale jest za to długotrwały. Skóra po zabiegu jest wygładzona i miła w dotyku.
Zabiegi wyszczuplające, z użyciem borowiny, można wykonywać dość często i nie ma tu specjalnych przeciwskazań.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW BOROWINOWYCH:
 

 1. czynna gruźlica płuc,
 2. nowotwory,
 3. niewydolność krążenia i oddechowa,
 4. nie wyrównane wady serca,
 5. nadczynność tarczycy,
 6. stany pozawałowe,
 7. nadciśnienie tętnicze,
 8. niskie ciśnienie,
 9. miażdżyca,
 10. choroba wrzodowa,
 11. świeże złamania i urazy,
 12. stan znacznego osłabienia i wycieńczenia,
 13. ciąża,
 14. czynne przetoki i odleżyny,
 15. zakrzepowe zapalenie żył,
 16. cukrzyca,

Kazda z pań marzy o pięknej i gładkiej skórze, bez cellulitu, gródek i nieestetycznie wyglądających nierównosci. Zabiegi z borowiny są nam to w stanie zapewnić, poprawa wyglądu następuje powoli ale jest trwała. Trzeba po prostu regularnie je stosować i być konsekwentnym a efekty nas na pewno zadowolą.

Z cellulitem trzba walczyć każdego dnia. Usuwanie cellulitu to nie zabawa i niech nikt nie myśli, że po dwóch zabiegach zniknie on beż śladu.

o autorze

Studio Kosmetyki i Modelowania Sylwetki – Daria Zaręba


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www