Wiele kobiet, które z natury mają proste włosy marzy o tym, aby nosić także loki. Już wiele lat temu wymyślono sposób, który ma pomóc im w realizacji takiego celu. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie lokówki, choć niegdyś używało się również wałków.
Lokówka czy wałki
O ile kiedyś bardzo modne było stosowanie wałków do włosów, o tyle teraz najlepszym rozwiązaniem są lokówki. Wałki z reguły nakładało się zaraz po kąpieli na wilgotne włosy i zostawiało praktycznie na całą noc. Nie trudno sobie wyobrazić, że komfort spania z nimi nie był zbyt wysoki, gdyż cały czas uwierały w głowę.
Z czasem na rynku pojawiły się lokówki, które wolno się nagrzewały i mocno niszczyły włosy w szczególności przez to, że ich końcówki były metalowe. Obecnie lokówki są wyposażone w płytki ceramiczne, które nagrzewają się w ekspresowym tempie. Istnieje nawet możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury. To co je jeszcze odróżnia od poprzedniczek to bezpieczeństwo. Używane zgodnie z instrukcją nie niszczą włosów.
Jak zrobić loki lokówką?
Należy przede wszystkim odpowiednio przygotować włosy do stylizacji. Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych kosmetyków, które są przeznaczone do robienia loków. Pamiętaj! Nigdy nie rób loków na wilgotnych lub mokrych włosach, bo doprowadzisz do ich znacznego uszkodzenia – przestrzega fryzjer z Katowic (https://katowice-jana.berendowicz-kublin.pl/).
Bardzo ważne jest także wydzielenie odpowiednich pasm. Nie mogą być za grube ani za cienkie, ale wszystkie powinny być równe, aby loki także były równomiernie wykonane. Najlepiej będzie wydzielić pasma o szerokości około 3 centymetrów.
Następnie końcówkę wydzielonego pasma umieść w lokówce i nawiń włosy aż do nasady. Wystarczy przytrzymać kilka sekund i delikatnie rozwinąć. Voila! Loki gotowe!
Jak zadbać o loki, aby były trwalsze?
Przede wszystkim nie należy stosować masek obciążających włosy, ponieważ loki mogą się zamienić w proste włosy. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków termochłonnych, takich jak pianki czy balsamy w formie sprayu. Jeśli wydzielone zostały grubsze pasma, warto je podgrzewać trochę dłużej, aby za szybko się nie rozwinęły.