loki na krótkich włosach

Krótkie fryzurki są bardzo lubiane przez kobiety, ponieważ są niezwykle twarzowe, ale także praktyczne. Jednak z reguły misternie wypracowane cięcia dają niewiele możliwości zmiany fryzury, a każda kobieta uwielbia co jakiś czas wyglądać inaczej w zależności od nastroju lub okoliczności. Świetnym sposobem na uzyskanie innego wariantu są loki na krótkich włosach.

Dlaczego loki na krótkich włosach warto wypróbować?

Wersja fryzurki z drobnymi loczkami, a także falami lub spiralami może podkreślać owal twarzy, przy jej pomocy uwydatniane są walory, a ukrywane mankamenty. Loczki są doskonałą metodą na optyczne powiększenie objętości włosów, co daje efekt zmysłowości i kobiecości. Taka wersja krótkiej fryzurki po prostu odmładza i zdecydowanie poprawia samopoczucie każdej kobiety. Jest szczególnie polecana paniom posiadającym naturalnie kręcone włosy lub podatne na układanie. W przypadku kiedy są one proste oraz trudno poddają się zabiegom modelowania można zastosować znane i skuteczne triki przy pomocy łatwo dostępnego sprzętu modelującego.

W jaki sposób można uzyskać loki na krótkich włosach?

Najprostszym sposobem jest kręcenie za pomocą lokówki włosów usztywnionych pianką modelującą. Tak uzyskane loczki są trwałe i z pewnością będą pięknie wyglądać do następnego mycia.

Świetnym domowym sposobem, kiedy nie mamy od ręką lokówki jest nawijanie wilgotnych pasemek włosów na folię aluminiową, a następnie suszenie zwykłą suszarką. Ten wypróbowany sposób jest bardzo łatwy, a co najważniejsze skuteczny – zauważa personel salonu fryzjerskiego w Warszawie (https://warszawa-tamka.berendowicz-kublin.pl).

Jeśli chcemy mieć fryzurkę z burzą drobnych loczków można spróbować innej metody, również bardzo popularnej. Loczki uzyskuje się poprzez cienkie warkoczyki, które zaplatane są na noc. Rano po rozpuszczeniu włosów można cieszyć się puszystą i naturalną fryzurką, którą utrwalamy lekkimi pociągnięciami pianki nabłyszczającej lub dobrego lakieru do włosów.

 

Do uzyskania naturalnie wyglądających loczków, zmieniających krótką fryzurkę można wykorzystać prostownicę. Sposobów na zmianę stylizacji jest wiele.