Kobieta z lśniącymi włosami – zauważa fryzjer Katowice

Lśniące włosy są niewątpliwym atutem kobiety. Przyciągają wzrok nie tylko latem, gdy świeci słońce, ale również jesienią czy zimą w czasie niepogody.

Sprawiają, że wygląda atrakcyjnie. Ale to nie wszystko. Świadczy bowiem i o tym, że jest ona zdrowa. Na kondycję włosów wpływa wiele czynników. Są one ze sobą powiązane, dlatego warto, byś pamiętała o nich wszystkich, jeśli chcesz się czuć dobrze i wzbudzić podziw u innych ludzi.

Dlaczego włosy są matowe?

Powodów może być wiele. Ale nic straconego – stosując się do kilku porad odzyskasz naturalny, lśniący wygląd swoich włosów. Pamiętaj jednak i o tym, że ich właściwa pielęgnacja wymaga przede wszystkim regularności. Jednorazowe zabiegi są skuteczne, owszem, ale tylko na krótką metę.

Przedstawiamy kilka kroków, dzięki którym olśnisz innych swoją fryzurą.

Podcinaj końcówki

Istotne na pewno jest podcinanie końcówek. Warto to robić około co 5 tygodni. Dlaczego jest to takie ważne? Poprzez te niezbyt pracochłonne czy kosztowne zabiegi końcówki Twoich włosów nie będą się rozdwajały i unikną efektu puszenia. Zapobiegniesz wówczas ich łamaniu – zauważa fryzjer z Katowic (https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-katowice/) – dzięki czemu nie stracą naturalnego blasku.

Odnowisz nieco swój wygląd, zyskując na lepszym samopoczuciu.

Pielęgnuj je

Włosy wymagają regularnej pielęgnacji. Używa się do tego specjalnych produktów regenerujących. Jeśli jesteś właścicielką gładkich włosów, możesz użyć masek czy rozmaitych odżywek. Kiedy zależy Ci na dodatkowym efekcie – wykorzystaj do tego olejków.

Zanim zdecydujesz się na konkretne odżywki, skonsultuj się z zaufanym fryzjerem, który poleci Ci środki odpowiednie dla Twoich włosów. Używając ich, struktura włosów pozostanie nienaruszona.

Unikaj wysokich temperatur

A właściwie niech Twoje włosy ich unikają. I dotyczy to zarówno wystrzegania się gorącej wody w trakcie kąpieli czy prysznicu, jak zbyt wysokiej temperatury powietrza suszarki lub lokówki. Jednak włosy suszyć trzeba – chodzenie spać z mokrymi włosami nie wpływa bowiem dobrze na ich kondycję. Jest na to sposób – i to prosty. Susząc włosy, ustaw urządzenie na niższą temperaturę. Ewentualnie na sam koniec poddaj włosy zimnemu strumieniowi powietrza, zamykając ich łuski.

 

Wspomnieliśmy oczywiście tylko o najistotniejszych kwestiach pielęgnowania włosów.